
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2 mm |
| Housing Material | Nylon |
| Stack Height | 9 mm |
| Mounting Angle | Straight |
Stock: 686
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09580
Ext.Price$0.09580
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09580 | $0.09580 |
| 10 | $0.04790 | $0.47900 |
| 50 | $0.04273 | $2.13650 |
| 100 | $0.03812 | $3.81200 |
| 500 | $0.03229 | $16.14500 |
| 1000 | $0.02735 | $27.35000 |
| 3000 | $0.02589 | $77.67000 |
| 5000 | $0.02450 | $122.50000 |
| 10000 | $0.02293 | $229.30000 |
